Laptop – dlaczego warto go mieć?

Laptopy stały się istotną częścią naszego życia. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, pomagającymi nam robić wszystko, co tylko chcemy.

Laptop 14 cali to fajna rzecz, którą warto mieć. Nie każdy go potrzebuje, ale jeśli często podróżujesz lub wykonujesz pracę, która wymaga przebywania poza biurem, warto się nad nim zastanowić.

Oto kilka powodów, dla których warto:

Przenośność 

Laptopy są na tyle małe i lekkie, że można je nosić przy sobie. Jeśli wybierasz się na wakacje lub odwiedzasz klientów, znacznie łatwiej jest zabrać ze sobą laptopa niż cały komputer stacjonarny (który może również wymagać projektora). Jeśli prowadzisz interesy w kawiarniach lub innych miejscach publicznych, znacznie łatwiej jest używać do prezentacji laptopa niż tabletu lub smartfona.

Czas pracy na baterii 

Laptopy mają zazwyczaj dłuższą żywotność baterii niż tablety czy smartfony, więc mogą dłużej pracować bez ładowania i nadal być użyteczne, gdy znów wymagają ładowania. Czas ten zależy od tego, jak bardzo energochłonne są takie komponenty jak ekran i procesor, ale przy umiarkowanym użytkowaniu (przeglądanie stron internetowych) wiele laptopów wytrzymuje cały dzień na jednym ładowaniu.

Elastyczność oprogramowania 

Na laptopie można uruchomić dowolne oprogramowanie działające w systemie Windows; w tym aplikacje Microsoft Office, takie jak Word czy Excel, oraz wiele innych programów, które nie są dostępne dla urządzeń mobilnych (np. aplikacje Adobe Creative Cloud).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 15 =