Kto może pomóc w przekształcaniu spółek? Czy ten proces można przyśpieszyć?

Kto może pomóc w przekształcaniu spółek? Czy ten proces można przyśpieszyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transformacja to proces, a nie wydarzenie. Wymaga czasu. Ale można ją przyspieszyć, jeśli ma się na miejscu odpowiednich ludzi – ludzi, którzy mają umiejętności, doświadczenie i wiedzę, aby pomóc w tym procesie.

Kto powinien uczestniczyć w procesie?

Przy przekształcaniu spółek potrzebujesz ludzi, którzy znają Twój biznes na wylot. Potrzebujesz ludzi, którzy rozumieją, czego chcą Twoi klienci i jak najlepiej im służyć. Potrzebujesz ludzi, którzy zakwestionują status quo i pomogą ruszyć sprawy do przodu. I potrzebujesz ludzi, którzy będą współpracować z innymi w całej organizacji – zespołu ludzi z różnymi perspektywami na to, jak należy postępować, ale złożonego z ludzi, którzy są zaangażowani w poprawę dla ogółu.

Sprawdzone sposoby?

Pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć, to co oznacza transformacja dla Twojej firmy w przekształcaniu spółek. W wielu przypadkach chodzi o uczynienie biznesu bardziej zrównoważonym lub rentownym w dłuższej perspektywie. Możesz skupić się na poprawie finansów lub na tworzeniu wartości dla klientów i pracowników. Możesz np:

1) Pracować z partnerem zewnętrznym, który pomoże Ci określić priorytety i opracować plan działania oparty na celach i zadaniach. Tym partnerem może być konsultant lub zewnętrzny trener.

2) Zatrudnić pracowników wewnętrznych, którzy wiedzą, jak wspierać procesy zmian organizacyjnych. Na przykład mogą to być trenerzy, którzy pomagają ludziom doskonalić swoje umiejętności lub facylitatorzy, którzy prowadzą warsztaty, aby zespoły mogły wspólnie uczyć się, jak rozwiązywać problemy w nowy sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*