Kawa czy herbata?

Kawa czy herbata?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa czy herbata? Odwieczne pytanie, na które możemy uzyskać różnorakie odpowiedzi – trzeba jednak zaznaczyć, iż nie ma pozycji idealnej, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Większość z konsumentów dokonując wyboru pomiędzy kawą aromatyzowaną, a herbatą podejmuje decyzję na podstawie indywidualnych walorów smakowych oraz własnych preferencji – wybiera po prostu, to co lubi. Jedni wolą mocny, aromatyczny zapach i pobudzający smak kawy, a inni preferują zakup herbaty, która proponuje im multum wariantów smakowych oraz sposobów zaparzania. Jednak, która z pozycji jest bardziej zdrowa?

Regularne picie herbaty pobudza nas proces myślenia i zwiększa poziom koncentracji, dodatkowo dzięki zawarciu w składzie herbaty przeciwutleniaczy pomaga ona w zwalczaniu różnorodnych zapaleń oraz obniża ryzyko udaru lub wystąpienia zawału serca. Zielona herbata lub biała herbata – pita co najmniej 2 razy dziennie – ma właściwości spowalniające demencję starczą oraz ją blokujące. Ogólnie rzecz biorąc rutynowe picie herbaty wpływa na spowolnienie się procesu starzenia. Do jej wad należą przede wszystkim: barwienie naszego szkliwa, posiadanie w swoim składzie taniny – która wypłukuje żelazo z naszego organizmu.

Do najbardziej podstawowych zalet kawy należy to, iż pobudza nasz organizm na określony czas dzięki zawartości kofeiny, zawiera ona również, tak jak herbata, przeciwutleniacze które odpowiadają za zmniejszenie ryzyka zachorowania na chorobę Parkinsona, nowotwory czy cukrzycę. Do zauważalnych wad natomiast należą skoki ciśnienia po wypiciu jej dużej ilości, zwiększenie do wystąpienia chorób serca czy działanie moczopędne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*