Jakiego sprzętu potrzebujemy na rejs żeglarski?

Rejsy żeglarskie to doskonały sposób na poznanie nowych miejsc i relaks. Ale co trzeba zabrać ze sobą na rejs żeglarski?

Kilka rzeczy powinno znaleźć się w Twojej torbie przed wyjazdem na rejs żeglarski. Są to rzeczy, które sprawią, że podróż będzie tak komfortowa, jak to tylko możliwe:

Dobra para okularów przeciwsłonecznych i krem z filtrem

Promienie UV mogą być bardzo silne, więc upewnij się, że masz dobrą parę okularów przeciwsłonecznych i krem z filtrem, aby chronić się przed promieniami słonecznymi. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz jasną skórę i jesteś podatny na oparzenia słoneczne.

Kapelusz

Kapelusze są świetne do ochrony twarzy przed słońcem i utrzymywania jej w bezpiecznej odległości od wietrznej pogody. Upewnij się, że kapelusz ma szeroki rant i jest wykonany z materiału, który ochroni Cię przed promieniami słonecznymi.

Lekka wodoodporna odzież

Nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie deszcz, więc ważne jest, aby mieć lekką wodoodporną kurtkę wraz z tobą przez cały czas. Może nie będzie padać codziennie, ale lepiej być przygotowanym niż potem narzekać.

Buty żeglarskie

Musisz mieć parę butów, które są wygodne, wodoodporne i przyczepne. Wybierz buty żeglarskie, które zostały zaprojektowane z myślą o żeglowaniu; powinny być w stanie wytrzymać noszenie na łodzi, jak również podczas spaceru po mieście.

Butelka z wodą

Pozostawanie nawodnionym podczas żeglugi jest niezwykle ważne, ponieważ pocimy się bardziej niż zwykle, kiedy ćwiczymy na łodzi lub nawet po prostu chodzimy po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =