Jakie formalności należy załatwić przed wyjazdem na Kubę?

Jakie formalności należy załatwić przed wyjazdem na Kubę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuba to kierunek podróży, który coraz częściej wybierają Polacy. Tropikalny klimat i mnóstwo plaż sprawiają, że ten tajemniczy kraj pozwala cudownie spędzić urlop. Niemniej jednak tak dalekie wyprawy wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Dlatego warto dowiedzieć się, co jest nam potrzebne do wyjazdu na Kubę.

W pełni wykorzystać podróż

Jedną z podstawowych formalności, jakie musimy załatwić przed wyjazdem na Kubę, jest ubezpieczenie. Polisa to rzecz niezbędna za każdym razem, kiedy wybieramy się w podróż za granicę. Niemniej jednak w przypadku tego kraju dodatkowo powinniśmy upewnić się, czy firma, z której usług korzystamy, jest akceptowana przez tamtejsze władze. W przeciwnym razie bowiem ulegając wypadkowi, możemy nie otrzymać należnych nam świadczeń.

Kolejna rzecz, o jakiej musimy pamiętać to posiadanie odpowiedniej waluty. Na Kubie aktualnie obowiązuje jedynie peso kubańskie, którego nie uzyskamy, zawożąc na miejsce polskie złotówki. Dlatego tuż przed wyjazdem zaopatrzmy się w euro, dolary lub franki szwajcarskie.

Chcąc przebywać na terenie tego kraju, powinniśmy także posiadać wizę. Do jej uzyskania potrzebujemy ważnego paszportu, biletu lotniczego na powrót, dowodu ubezpieczenia oraz rezerwacji hotelu. W tym przypadku warto jednak skorzystać z usług niektórych firm pomagających uzyskać ten istotny dokument, jak np. https://wizacenter.pl/wizy/kuba/. W ten sposób nieco uprościmy sobie cały proces, unikając dzięki temu mnóstwa formalności. Posiadając wizę, polisę oraz odpowiednią walutę możemy w pełni korzystać z uroków Kuby. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*