Jakie elementy powinny składać się na projekt profesjonalnej restauracji?

Jakie elementy powinny składać się na projekt profesjonalnej restauracji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalna restauracja,tak jak i każdy inny zakład gastronomiczny, powinna zostać zaprojektowana przede wszystkim funkcjonalnie. Odpowiednie rozmieszczenie wszelkich działów lokalu pozwala nie tylko oszczędzić czas potrzebny do przygotowania potraw, ale także upłynnić całą pracę i mieć pewność, że na żadnym etapie przygotowań ani obsługi klienta nie będzie zgrzytów. Istnieją pewne odgórne zasady, które pomagają zaplanować cały lokal, jednak ich skuteczne zastosowanie wymaga odpowiedniej wprawy.

Podstawowe zagadnienia projektowe

Jednym z głównych czynników wpływających na skuteczność restauracji jest tzw. układ funkcjonalny. Zapewnia on przede wszystkim jednokierunkowy przepływ surowców, półproduktów i potraw, maksymalne skrócenie dróg komunikacyjnych oraz taki podział pomieszczeń, by te związane ze sobą (np. miejsce do przygotowywania surowców i magazyn) były blisko siebie. Taki układ sprawi, że pracownicy intuicyjnie będą wyłapywali sposób pracy w restauracji i zmaksymalizują się jej zyski. W przygotowaniu go pomoże architekt wnętrz Rumia jest miejscowością,, gdzie można znaleźć profesjonalistów w tej dziedzinie.

Nie należy zapominać również o części przeznaczonej dla klientów lokalu. Powinna ona być zrealizowana tak, żeby każdy stolik miał swoją prywatność, a ponadto żeby całość prezentowała się dobrze i była spójna z myślą przewodnią restauracji. W tym również może pomóc doświadczony architekt Reda należy do grupy miast, w którym działają najlepsi fachowcy, jeśli chodzi o przemysł gastronomiczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*