Jakie akcesoria powinny znaleźć się w twojej łazience?

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w twojej łazience?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja łazienki należy do najtrudniejszych zadań związanych z remontem mieszkania. To niewielkie na ogół pomieszczenie musi pomieścić wiele sprzętów. Co więcej, podczas zagospodarowywania tej przestrzeni powinniśmy wziąć pod uwagę niedogodne czynniki, jak fakt, że niemal wszystko może tu ulec zamoczeniu. Jakie akcesoria powinny więc znaleźć się na naszej zakupowej liście?

Bez tego się nie obejdziesz

Istnieją takie gadżety, które po prostu muszą być obecne w każdej łazience. Nikt z nas nie wyobraża sobie przecież tego pomieszczenia bez lustra. Choć najczęściej zawieszamy je bezpośrednio nad umywalką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajęło większą część ściany. Dzięki temu zabiegowi wnętrze optycznie zyska na rozmiarze. Kolejna obowiązkowa rzecz w łazience to haczyki lub wieszaki na ręczniki. Najlepiej umieścić je w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. W tej ostatniej zamontujmy też półkę lub koszyk na butelki z szamponem oraz żelem do ciała.

Małe, a przydatne

Istnieją też takie akcesoria łazienkowe, które z pozoru spełniają funkcje jedynie ozdobne. Dzięki ich obecności wnętrze to staje się jednak bardziej praktycznie i łatwiejsze w utrzymaniu. Mowa tu chociażby o mydelniczce lub dozowniku do mydła w płynie, dzięki którym podczas mycia rąk nie pozostawiają śladów na umywalce. Przydatny z pewnością okaże się również kosz łazienkowy, który oszczędzi nam wędrówek do innych części mieszkania w celu wyrzucenia odpadów higienicznych. Nie zapomnijmy też o kubku na szczoteczki do mycia zębów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*