Jak zostać trenerem kitesurfingu?

Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Wraz z tą popularnością przychodzi coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych instruktorów kitesurfingu.

Co potrzebujesz by zostać trenerem?

Nie ma formalnego wykształcenia wymaganego do zostania instruktorem. Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się kitesurfingu, ale jeśli chcesz uczyć innych jak kitesurfować, to najlepiej zdobyć jakieś formalne wykształcenie w tym sporcie. Uzyskaj certyfikat od profesjonalnej organizacji. Największą organizacją zajmującą się instrukcją kiteboardingu jest Professional Kiteboarder Association (PKBA). PKBA oferuje dwa poziomy certyfikacji: Certified Instructor i Certified Master Instructor. Certyfikaty te wymagają godzin szkolenia i doświadczenia w nauczaniu, zanim będzie można je zdobyć.

Następnym krokiem jest znalezienie miejsca, gdzie można uczyć ludzi, jak kitesurfingu. Może to być na kempingu, w hotelu lub nawet na plaży w pobliżu Twojego domu.
Najlepszym sposobem na znalezienie takich miejsc jest szukanie w internecie lub pytanie w swojej społeczności o ludzi, którzy mogliby być zainteresowani pobieraniem lekcji. Jeśli jednak potrzebujesz jeszcze kilku lekcji dla siebie, możesz zajrzeć na stronę https://www.easy-surfcenter.pl/kursy-kitesurfingu.

Kiedy już znajdziesz kilku uczniów i zapisali się na swoje lekcje, czas się do nich przygotować! Powinieneś mieć cały sprzęt gotowy z wyprzedzeniem, tak że kiedy przyjeżdżają, są w stanie rozpocząć od razu bez żadnych problemów pojawiających się podczas lekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =