Jak przedłużyć życie baterii (akumulatora) telefonu?

Jak przedłużyć życie baterii (akumulatora) telefonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Telefony to plaga XXI wieku. Niemal na każdej ulicy, w środkach komunikacji miejskiej czy też w domach możemy spotkać użytkowników popularnych smartfonów. Dzień bez sprawdzenia poczty czy też portali społecznościowych jest dla wielu nie do wyobrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze telefonu dla nas, zainteresować się odpowiednio wytrzymałą baterią.

Temat nie należy do prostych. Większość sprzętu elektronicznego posiada określony akumulator i wytrzymałość. Wpływ na szybkie rozładowywanie ma nieustanne korzystanie z wielu funkcji. Samo słuchanie muzyki nie wpłynie znacząco na poziom naładowania baterii, ale połączone z intensywnym przeglądaniem sieci niemal natychmiastowo ją rozładuje. Istnieje kilka sposobów, aby utrzymać akumulator w możliwie najlepszym stanie. Oto kilka podstawowych metod.

Po pierwsze, nigdy nie podłączajmy telefonu do ładowarki na noc. Sprawia to, że w baterii utrzymuje się niepotrzebnie wysokie napięcie, co w dłuższej perspektywie wpływa na jej żywotność.

Po drugie, nie powinniśmy ładować baterii ,,na sto procent”. Zaleca się ładowanie krótsze, ale częstsze aniżeli długie, często pozbawione kontroli. Baterie litowe nie potrzebują być wcale naładowane do maksimum. To kolejny częsty błąd popełniany przez użytkowników.

Ponadto, dość istotnym czynnikiem wpływającym na żywotność baterii jest temperatura. Starajmy się unikać wysokich temperatur, które niekorzystnie wpływają na żywotność baterii. Wizyty na otwartym słońcu powinniśmy ograniczyć do minimum, telefon znajdujący się w kieszeni ciemnych spodni w szybki sposób podwyższy swoją temperaturę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Tomek 23.12.2017

    W dzisiejszych czasach coraz lepsze telefony robią. Ale teraz wnsumiw wszystko zależy do czego się używa:)