Jak łączyć różne dodatki?

Jak łączyć różne dodatki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszelkie dodatki i akcesoria, takie jak torebki, okulary Dior, paski, portfele, zegarki czy biżuteria, stanowią znakomite uzupełnienie każdej stylizacji. Pamiętajmy jednak o tym, że źle dobrane mogą skutecznie zepsuć cały efekt. Dlatego też przy ich łączeniu należy się kierować przede wszystkim charakterem stroju – inne będą bowiem pasowały do stylizacji eleganckich, inne zaś do codziennych. W niniejszym artykule zostaną opisane główne sposoby dobierania tego typu elementów. 

Kierujmy się zdrowym rozsądkiem

Do eleganckich stylizacji wszelkie dodatki należy dobierać z dużą starannością, gdyż źle dopasowane negatywnie wpłyną na efekt końcowy. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się niewielkie torebki kopertówki, biżuteria w postaci naszyjników, broszek i kolczyków (koniecznie złotych lub srebrnych), a także czółenka na szpilce (dobrane pod kolor sukienki), kapelusze i rękawiczki wykonane z naturalnej skóry. Nie można tez zapomnieć o okularach Guess, wyjątkowo pięknych i solidnych.

Z kolei do stylizacji codziennych pasują m.in. torby listonoszki, czapki z daszkiem, sportowe buty (ewentualnie sneakersy), apaszki i materiałowe paski. Uniwersalnym wyborem są zawsze dodatki brązowe (buty, torebki, paski itp.), ponieważ pasują one do większości strojów i pozwalają nam szybko uzupełnić każdy outfit.

Jednym z najbardziej problematycznych akcesoriów jest damska torebka. Jeśli nie znamy się na modzie, powinniśmy ją dobierać pod kolor butów albo uwzględniając nasz wzrost. Pamiętajmy, aby małej torebki nigdy nie łączyć z całkowicie zabudowanymi butami, a dużej – z filigranowymi. Oto inne przydatne wskazówki:

– pasek powinien być kompatybilny z kolorem obuwia

– rękawiczki muszą być dobrane pod kątem materiału danego stroju (do płaszczy ze skóry, a do kurtek – bawełniane)

– czapka i szalik zawsze w zbliżonych kolorach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*