Jak dobrze użytkować narty

Jak dobrze użytkować narty
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z filarów długowieczności i dobrej jakości naszego sprzętu jest jego regularne i co sezonowe serwisowanie. Możemy dbać o to osobiście lub zlecić pracę profesjonalnym serwisom narciarskim. Jeśli jednak jesteśmy dopiero amatorami w tym sporcie, a nasze wypady ograniczają się do 1-2 w roku kalendarzowym to dużo prościej będzie oddać nasze narty do serwisu – zostaną one tam odpowiednio nasmarowane i nawoskowane.

Jak dbać o sprzęt narciarski podczas użytkowania go

Zaniechanie wszelkich szkód oraz ścierania się nart podczas zjazdów jest rzeczą niemożliwą do zrealizowania, jednak zminimalizowanie takich działań jest już w naszych rękach. Podstawą będzie odpowiednie serwisowanie sprzętu, co zwiększy jego konserwację a jednocześnie odporność na powstawanie drobniejszych rys. Do tego, narty będą dużo lepiej się ślizgać – bez względu na to, jaki pod nimi rodzaj śniegu będzie występował. Czy to puch, świeży opad, a może mokry i wilgotny śnieg – sprzęt po serwisie w każdych warunkach radzić powinien sobie co najmniej dobrze.

Placówki serwisowe znaleźć możemy zarówno w mniejszych jak i większych miejscowościach. Przykładowo, szukając dobrego serwisu na terenie Warszawy, hasło: serwis nart Warszawa ukaże nam kilkadziesiąt ofert takich placówek w obrębie naszej lokalizacji. Pamiętajmy, aby przedstawić serwisantom nasz poziom jazdy oraz powierzchnie po których zjeżdżamy (freeride, freestyle czy all-mountain wymagają innego smarowania).

Gdzie na narty?

Wybierając miejsce na wakacje zimowe, większość z nas zatrzymuje się na terenach europejskich, takich jak: Włochy, Francja, Szwajcaria czy Austria. Część z nas stawia na Polskę lub Czechy ze względu na mniejszą odległość. Jednak coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Ameryki Północnej, co można sprawdzić na https://contingent.pl/wyjazdy/narty-kanada/. Niekończące się kilometry tras narciarskich oraz multum kurortów powodują, iż Stany Zjednoczone, a tym bardziej Kanada mogą w przyszłości stać się ciekawą alternatywą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*