Jak dbać o domową oczyszczalnię ścieków?

Jak dbać o domową oczyszczalnię ścieków?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to znakomita alternatywa dla bezodpływowego zbiornika w sytuacji, gdy dany obiekt mieszkalny nie może zostać podłączony do sieci kanalizacyjnej. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne, a przede wszystkim opłacalne, ponieważ koszty eksploatacji nie przekraczają kilkuset złotych rocznie (oczywiście w zależności od modelu urządzenia). Poza tym do inwestycji zachęca banalnie prosta obsługa takiej konstrukcji. Jeśli pragniemy, aby szybko i prawidłowo została u nas zamontowana przydomowa oczyszczalnia ścieków Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy firmę posiadająca w ofercie tego rodzaju usługę. 

Pamiętaj o stosowaniu odpowiednich preparatów bakteryjnych

Podstawowym elementem dbania o przydomową oczyszczalnię jest używanie środków piorących, które są pozbawione chloru i fosforanów, a tym samym łatwo ulegają biodegradacji. Niezwykle ważne jest także maksymalne zmniejszenie stosowanych środków dezynfekujących i korzystanie wyłącznie z ekologicznych preparatów do czyszczenia – zarówno w kuchni, jak i łazience. Powinniśmy ponadto koniecznie zadbać o to, aby wszelkie większe drzewa i rośliny znajdowały się co najmniej 3 metry od urządzenia – w przeciwnym bowiem razie ich korzenie mogą uszkodzić konstrukcję. Oprócz tego warto regularnie wprowadzać do osadnika specjalne biopreparaty enzymatyczno-bakteryjne, które mają za zadanie przywrócić równowagę biologiczną (w postaci proszku albo tabletek).

Co jeszcze? Otóż dla prawidłowej pracy urządzenia niezbędna jest rezygnacja z młynka w zlewozmywaku, unikanie wylewania różnych olejów do odpływu oraz nie wyrzucanie do kanalizacji resztek pokarmu czy środków higienicznych (np. podpasek). Oczywiście nie obejdzie się też bez systematycznej kontroli stanu technicznego konstrukcji. Jeśli zależy nam, aby była wyjątkowo wytrzymała nasza przydomowa oczyszczalnia ścieków dolnośląskie są województwem, na obszarze którego działa firma oferująca wiele solidnych i funkcjonalnych modeli tego typu urządzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*