Jak dbać o baterie łazienkowe?

Jak dbać o baterie łazienkowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura łazienkowa wymaga od nas jej regularnego czyszczenia oraz mycia, co pozwoli na przedłużenie jej żywotności oraz sprawniejsze działanie. Jednak nie zawsze wiemy o co i w jaki sposób dbać, aby uzyskać najlepsze efekty.

Jednym z podstawowych urządzeń, które wymagają rutynowych przeglądów są baterie łazienkowe. Poprzez częstą eksploatację wymagają one specjalnej i dokładnej pielęgnacji – przecierając raz na jakiś czas całą armaturę możemy niewystarczająco starać się o zachowanie prawidłowego poziomu użytkowania tej części armatury. Dlatego też, może zdarzyć się tak, iż na baterii pojawią się różnego rodzaju odbarwienia czy plamy, których niestety nie będziemy już w stanie się pozbyć. Jest to bowiem działanie nieodwracalne, któremu zapobiec możemy jedynie poprzez zakup nowej baterii.

Do czyszczenia armatury powinniśmy używać jedynie miękkiej ścierki, wykluczając przy tym jej wszystkie druciane i bardziej ingerujące odpowiedniki. Zwróćmy także uwagę na skład mleczek do czyszczenia – jeśli zawierać one będą granulat ścierny to okażą się nieodpowiednie do zastosowania w czyszczeniu baterii prysznicowej. Najlepiej taką baterię przecierać wodą z octem lub spirytusem, zapewni nam to lśniący połysk armatury. Sam proces wystarczy wykonywać raz na tydzień. Jednakże, jeśli nasza bateria posiada inny odcień od chromowanego to należy unikać powyższych substancji.

Do lepszych produktów z kategorii armatury należą baterie do łazienki Grohe, które zapewnią wyższą jakość samej baterii i zapobiegną jej przedwczesnej utracie jakości. Natomiast, jeśli chcemy nadać naszej łazience bardziej autorskiego wystroju to warto pomyśleć o akcesoriach łazienkowych, które zadbają o nadanie jej właściwego dla nas charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*