Giełda długów – na czym to polega?

Giełda długów – na czym to polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Giełda długów to metoda oddłużania, która obejmuje zamianę długów na inny rodzaj długu. Procedura ta może być stosowana w celu spłaty długów poprzez zamianę ich na obligacje. W tym przypadku dłużnik nie ma możliwości jednorazowej spłaty pożyczki w całości. Ma jednak możliwość spłacania długu w ratach.

Co to jest giełda długów?

Wymiana długów to procedura, która pozwala na spłatę długów za jednym razem. Wierzyciel zgadza się zmniejszyć lub umorzyć część Twojego zadłużenia w zamian za spłatę pozostałej części w dłuższym okresie czasu. Przy nowej pożyczce skonsolidowanej zachowujesz tę samą ocenę kredytową.

Konsolidacja pozwala na połączenie wszystkich długów w jeden nowy kredyt, o niższym oprocentowaniu i dłuższym okresie spłaty. Może to zmniejszyć kwotę odsetek, które płacisz w czasie. Im dłuższy okres spłaty kredytu konsolidacyjnego, tym mniej odsetek zapłacisz w sumie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://vindicat.pl/gielda-dlugow/.

Jak to działa?

Należy skontaktować się z wierzycielami i zapytać ich, czy są zainteresowani udziałem w programie konsolidacji zadłużenia. Jeśli nie są zainteresowani, możesz skontaktować się z firmą zajmującą się konsolidacją długów i poprosić ją o pomoc w skonsolidowaniu Twoich długów. Doradca kredytowy lub firma konsolidująca długi będzie pracować z Tobą nad planem spłaty, który zapewni niższe miesięczne płatności, tak abyś mógł sobie pozwolić na spłatę długów w rozsądnym okresie czasu. Firma konsolidująca zadłużenie zbierze wszystkie twoje długi i wyda jedną dużą pożyczkę na spłatę wierzycieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*