Gięcie blachy – jakie jest zastosowanie?

Gięcie blachy – jakie jest zastosowanie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gięcie blachy, obok innych technik obróbki metalu, takich jak frezowanie CNC, jest bardzo popularnym sposobem przygotowania surowca do dalszego wykorzystania. Blacha bowiem jest stosowana w bardzo wielu gałęziach przemysłu, ale nie w swojej pierwotnej formie, tylko trzeba ją najpierw poddać konkretnym zabiegom przygotowawczym. Jest kilka głównych metod obróbki blachy i jej gięcia, o których krótko mamy zamiar napisać poniżej.

W jaki sposób możemy przygotować blachę do wykorzystania w przemyśle?

Wyginać blachę można na wiele różnorodnych sposobów. Do najpopularniejszych z nich należą takie czynności, jak: zwijanie, zaginanie, prostowanie, skręcanie, jak również profilowanie. Wszystkie one pozwalają nadać blasze różnorodnych kształtów i krzywizn, co przystosowuje ją do wymogów danego przemysłu, w którym będzie musiała spełniać swoją rolę. A ról tych jest bez liku, gdyż gięte blachy możemy spotkać np. w branży budowlanej, samochodowej (jako karoseria), do tworzenia konstrukcji, pokryć dachowych, także w branży okiennej i drzwiowej… Wymieniać można by długo.

Jest jeszcze jeden ciekawy i stosunkowo młody sposób obróbki blach, czyli cięcie laserem. Zyskuje on coraz większą popularność, bowiem laser jest niezwykle precyzyjny i tnie wyjątkowo równo, czyli nie trzeba po nim poprawiać brzegów. Za go pomocą można szybko i na skalę przemysłową wycinać najbardziej skomplikowane wzory z praktycznie stuprocentową dokładnością. Więcej o tej metodzie przeczytamy na https://valor-cnc.pl/ciecie-laserem/poznan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*