Czynności jakie należy podjąć podczas użytkowania pelletu

Czynności jakie należy podjąć podczas użytkowania pelletu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach, kiedy zanieczyszczenie środowiska jest na wysokim poziomie, wielu z nas szuka alternatywy dla drewna czy węgla opałowego. Jedną z nich jest pellet pełniący funkcję ekologicznego paliwa służącego do ogrzewania budynków. Znaleźć go możemy w postaci granulatu o średnicy 6-8 mm i długości od 2 do 3 cm. Jego składowanie jest bezpieczne, gdyż nie ulega samozapłonowi. Podczas jego użytkowaniu powinniśmy pamiętać jednak o kilku ważnych czynnościach, których należy się podjąć – przyjrzyjmy się jakich.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Dostępne sprzęty, które spalają pellet drzewny Robin, czyli kotły, kominki, piece czy też palniki na pellet, są zazwyczaj urządzeniami niewymagającymi zbyt dużej obsługi ze strony użytkownika. W zależności od modelu możemy zasilać źródło paliwa raz na tydzień albo rzadziej. Podajniki są całkowicie automatyczne – oznacza to, że nasza rola ogranicza się do wsypania pelletu do urządzenia, a ono samo dawkuje odpowiednią i potrzebną ilość surowca.

Naszym zadaniem jest ustawienie urządzenia tak, by działało w sposób optymalny. Jeżeli dokonujemy zakupu u dobrego dystrybutora, zapewniona jest pomoc instalatora, który dobierze parametry urządzenia do naszych potrzeb oraz możliwości. Ponadto, zapewnione mamy rutynowe kontrole, podczas których będzie monitorowane prawidłowe działanie sprzętu. Należy pamiętać, że obowiązkiem użytkownika jest usuwanie popiołu, który gromadzi się w pewnym miejscu. Nie powinno to stanowić problemu, gdyż ilości te są naprawdę znikome.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*