Czym powinien cechować się wygodny materac?

Czym powinien cechować się wygodny materac?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele czynników wpływających na komfort materaca, ale jednym z najważniejszych jest podparcie. Wygodny materac powinien zapewnić wystarczające wsparcie, aby utrzymać Cię w jednej linii i zapobiec powstawaniu punktów nacisku. Odpowiednie wsparcie może pomóc Ci lepiej spać i obudzić się z uczuciem odświeżenia.

Odpowiednie wsparcie

Wygodny materac powinien zapewniać wystarczające wsparcie, aby utrzymać Cię w jednej linii i zapobiec powstawaniu punktów nacisku. Wsparcie pochodzi z dwóch rodzajów materiałów, z których wykonany jest materac: cewek i pianki. Rodzaj cewek zastosowanych w materacu jest głównym czynnikiem decydującym o tym, jak duże wsparcie zapewnia. Liczba zwojów oznacza ilość pojedynczych zwojów użytych do stworzenia systemu sprężyn w łóżku. Więcej zwojów oznacza większe wsparcie i mniejszy transfer ruchu, co jest ważne dla par, które chcą spać w oddzielnych łóżkach bez budzenia się nawzajem przy każdym przewróceniu!

Odpowiedni rozmiar dla Twojej ramy łóżka

Zbyt duży materac będzie uginał się w środku, powodując, że śpiąc na nim, będziesz się turlał w kierunku środka łóżka. Zbyt mały materac nie zapewni wystarczającej przestrzeni pomiędzy Tobą a krawędzią ramy łóżka. Materac o odpowiednim rozmiarze będzie wystarczająco długi, aby podtrzymać całe ciało podczas snu i wystarczająco szeroki, aby umożliwić przewrócenie się bez spadania. Jeśli kupujesz nowy materac na stronie https://www.grekpol.pl/, ważne jest, aby rozważyć, ile miejsca jest dostępne w Twojej sypialni przed dokonaniem zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*