Częste przyczyny usterek we frezarce

Częste przyczyny usterek we frezarce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pracownicy zakładów, których istotną częścią wyposażenia oraz profil działalności firmy wymaga korzystania z obrabiarek CNC, wiedzą, że często nawet przez przypadek maszyny ulegają awariom. Kiedy zdarzają się takie sytuacje? Czasami wystarczy załamanie pogody np. burza i piorun, który nieszczęśliwie wywoła zwarcie uszkadzające np. system programu. 

Awarie frezarek, które mogą spotkać każdego 

Często awarię frezarek jest zwarcie mostka tyrystorowego. Uszkodzenie jest związane z napięciem i pojawiającym się zwarciem. Mostek ma istotne znaczenie dla działania maszyny, to on steruje silnikiem prowadzącym w górę i w dół. Niekiedy usterka dotyka jedynie jednego trybu pracy np. tylko i wyłącznie na szybkim posuwie. Reperacja uszkodzenia nie powinna stanowić problemu. Kiedy jeszcze warto zainwestować w naprawę frezarek?

Kolejnym powszechnym w branży defektem bywa zepsucie jednego ze sterowników obrotów silnia. Jeśli użytkownik urządzenia nie potrafi sam zlokalizować przyczyny błędu, najprościej zgłosić się do serwisu lub specjalisty. 

Temat napraw urządzeń CNC nie należy do najłatwiejszych. Kiedy rozłącza się jeden z elementów (np. posuw), to własnoręczne usuwanie usterki wiąże się z ryzykiem. Lepiej zaufać komuś, kto zna się na rzeczy niż samodzielnie doprowadzić do większej szkody. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*