Codziennie nabywane w markecie? Dlaczego by nie zasadzić własnych owoców?

Codziennie nabywane w markecie? Dlaczego by nie zasadzić własnych owoców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzewa owocowe są stosunkowo łatwe w uprawie i wymagają jedynie niewielkiej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Dadzą Ci przede wszystkim satysfakcję oraz zdrowe owoce! Pomyśl o oszczędności i jedz faktycznie „zdrowe” owoce.

Wybór odpowiedniej odmiany

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać dobrą odmianę rośliny owocowej, która będzie dobrze rosła w twoim klimacie i rodzaju gleby. Jest to ważne, ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów owoców, które nie rosną dobrze w niektórych częściach kraju (lub świata). Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie zimy są poniżej zera, większość drzew cytrusowych nie będzie się rozwijać z powodu uszkodzenia przez zimną pogodę.

Jeśli więc chcesz mieć pomarańcze lub cytryny każdego ranka, rozważ ich uprawę https://fabrykarozsady.pl/kategoria-produktu/sadzonki/sadzonki-owocow/ w pomieszczeniach przy użyciu sztucznego światła lub wybierz inny rodzaj drzewa owocowego!

Najczęściej spotykane rodzaje drzew owocowych to:

Jabłonie – Jabłonie to jedne z najpopularniejszych owoców w Ameryce Północnej. Są łatwe w uprawie i występują w wielu odmianach.

Drzewa wiśniowe – drzewa wiśniowe produkują ciemnoczerwone wiśnie, które są pyszne, gdy są spożywane na świeżo w przepisach takich jak np. na ciasta.

Brzoskwinie – Drzewka brzoskwiniowe są zabawne w uprawie, ponieważ produkują kwiaty, które kwitną zanim wyprodukują jakiekolwiek owoce.

Miejsce sadzenia

Następnie należy znaleźć najlepsze miejsce do posadzenia drzew owocowych. Drzewa owocowe najlepiej czują się posadzone w pełnym słońcu, z dużą ilością miejsca wokół nich, aby mogły rosnąć prosto, nie uginając się pod własnym ciężarem w miarę dojrzewania.

Sadzenie drzew z sadzonek jest też łatwiejsze, ponieważ wystarczy jeden kawałek kory, na którym wyrosną korzenie (tzw. podkładka). W przypadku nasion trzeba poczekać, aż wykiełkują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*