Co zabrać do lasu na polowanie?

Wyjście na polowanie do dla wielu myśliwych ogromna ekscytacja, ale też duże wyzwanie, ponieważ muszą oni doskonale się przygotować i zadbać o najdrobniejszy szczegół. Przed wyruszeniem do lasu trzeba koniecznie przygotować odpowiednią odzież, obuwie, broń i wszelkie sprzęty niezbędne do poruszania się po trudnym terenie. Nie można też zapomnieć o dalmierzach, lornetkach i innych akcesoriach służących do wypatrywania zwierzyny.

Broń i odpowiednia odzież to dopiero początek

Polowanie to akcja wymagająca sporego przygotowania. Każdy myśliwy biorący w niej udział musi starannie dobrać cały ekwipunek, tak aby był od dostosowany zarówno do warunków terenowych, jak i atmosferycznych. Dużo zależy też od rodzaju samego polowania – jeśli bowiem będzie się ono odbywało np. z ambony, to niezbędna okaże się choćby luneta myśliwska lub dobrej klasy lornetka.

Można jednak wskazać kilka narzędzi uniwersalnych, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Są to m.in. broń, lornetka, nóż, zestaw do udzielania pierwszej pomocy (najczęściej wystarcza podręczna apteczka), nawigator GPS (w razie zgubienia się w lesie), a także środki Mugga do odstraszania komarów. W warunkach nocnych z pewnością przyda się też noktowizor, dzięki któremu będziemy w stanie zlokalizować zwierzynę nawet z bardzo dalekiej odległości.

Jeśli chodzi o odzież, to musi ona być dopasowana do pory roku i aktualnej pogody. Zimą z pewnością musimy być ubrani w grubą kurtkę (najlepiej moro), solidne buty za kostkę i ciepłe spodnie z podszewką termiczną. Latem natomiast można się ograniczyć do bojówek i cienkiej kurtki militarnej, ewentualnie koszuli z długim rękawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − jedenaście =