Co wpływa na wybór konkretnego sprzętu do przenoszenia danych?

Dane w naszej firmie, które przechowuje się w formie plików na komputerach są niezwykle cenne. Firmy mocno dbają o to, by nikt niepowołany się do nich nie dostał. By umożliwić swoim pracownikom lepsze przenoszenie danych z jednego komputera na drugi, stosuje się przenośne pamięci USB, zwane z angielska pendrive’ami.

To one kilkanaście lat temu zrewolucjonizowały pojęcie przechowywania i przenoszenia danych. Wcześniej były one trzymane na nieporęcznych, a przede wszystkim bardzo niewielkich jeśli chodzi o pojemność – dyskietkach. Pojawienie się na rynku pendrivów sprawiło, że od tej pory dane przenosi się zdecydowanie łatwiej i praktyczniej.

Pendrivy zazwyczaj mają już pojemność powyżej 100GB, a dokładna specyfikacja urządzenia, na które ostatecznie się zdecydujemy zależy od potrzeb, jakie mamy w danym momencie. Jeśli przenoszone przez nas pliki są dużej wielkości, lub jest ich po prostu bardzo wiele, lepiej zdecydować się na pendrive wyposażony we większą pojemność.

Pendrive z nadrukiem

Jedną z ciekawych innowacji wprowadzonych w ostatnich latach przez firmy są stosowanie pendrive producent których oferuje dużo pamięci. Mamy możliwość personalizowania naszej pamięci usb, poprzez umieszczenie na niej specjalnie wybranego przez nas nadruku, a następnie zamówienia w hurtownia internetowa pendrive.

Nadruk taki może być dowolnie przez nas zaprojektowany – firmy często decydują się na nadrukowanie swojego logo – w ten sposób zyskują niebanalny gadżet reklamowy, który mogą podarować swoim klientom, na przykład jako gratis do zakupionego towaru, czy formę podziękowania za udaną inwestycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + cztery =