Co wpływa na wybór konkretnego sprzętu do przenoszenia danych?

Co wpływa na wybór konkretnego sprzętu do przenoszenia danych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dane w naszej firmie, które przechowuje się w formie plików na komputerach są niezwykle cenne. Firmy mocno dbają o to, by nikt niepowołany się do nich nie dostał. By umożliwić swoim pracownikom lepsze przenoszenie danych z jednego komputera na drugi, stosuje się przenośne pamięci USB, zwane z angielska pendrive’ami.

To one kilkanaście lat temu zrewolucjonizowały pojęcie przechowywania i przenoszenia danych. Wcześniej były one trzymane na nieporęcznych, a przede wszystkim bardzo niewielkich jeśli chodzi o pojemność – dyskietkach. Pojawienie się na rynku pendrivów sprawiło, że od tej pory dane przenosi się zdecydowanie łatwiej i praktyczniej.

Pendrivy zazwyczaj mają już pojemność powyżej 100GB, a dokładna specyfikacja urządzenia, na które ostatecznie się zdecydujemy zależy od potrzeb, jakie mamy w danym momencie. Jeśli przenoszone przez nas pliki są dużej wielkości, lub jest ich po prostu bardzo wiele, lepiej zdecydować się na pendrive wyposażony we większą pojemność.

Pendrive z nadrukiem

Jedną z ciekawych innowacji wprowadzonych w ostatnich latach przez firmy są stosowanie pendrive producent których oferuje dużo pamięci. Mamy możliwość personalizowania naszej pamięci usb, poprzez umieszczenie na niej specjalnie wybranego przez nas nadruku, a następnie zamówienia w hurtownia internetowa pendrive.

Nadruk taki może być dowolnie przez nas zaprojektowany – firmy często decydują się na nadrukowanie swojego logo – w ten sposób zyskują niebanalny gadżet reklamowy, który mogą podarować swoim klientom, na przykład jako gratis do zakupionego towaru, czy formę podziękowania za udaną inwestycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*