Co to są spadki styropianowe?

Co to są spadki styropianowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów izolacyjnych. Stosuje się go zarówno na ściany, jak i podłogi oraz sufit. Co jednak zrobić, gdy konstrukcja budynku wymaga specjalnego wykonania dachu i jednoczesnego ocieplenia? Zastosować styropian spadkowy.

Styropian spadkowy

Płyty styropianowe, tzw. spadki styropianowe przeznaczone są do profilowania płaskich powierzchni takich jak: tarasy, dachy i inne połacie na których chcemy wykonać spadek w celu odpowiedniego odprowadzania wody deszczowej. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od wykonania spadków na konstrukcji dachu, gdyż styropian jest bardzo lekki i obniża ciężar dachu, a same elementy styropianowe są bardzo proste w montażu, zarówno mechanicznie jak i na klej.

Styropian spadkowy stosuje się głównie jako:

  • izolacja termiczna oraz odwodnienie nowych i modernizowanych dachów płaskich
  • izolacja termiczna oraz odwodnienie w tarasach, dachach zielonych i dachach odwróconych

Styropianowe płyty spadowe produkowane są najczęściej w rozmiarze 1m x 1m oraz 1m x 1,2m. Grubość zależy od zastosowania, czy tylko potrzeba nadać spadek, czy również styropian ma służyć jako termoizolacja.

Oprócz standardowych prostopadłościennych płyt styropianowych, występują również trójkątne kliny styropianowe. Stosuje się je przy obróbkach papowych w dachach płaskich krytych termozgrzewalna papą. Służą do zmniejszenia kąta załamania papy, co eliminuje gromadzenie się wody w pobliżu okien dachowych, kominów czy ścian. Do ich przytwierdzenia stosuje się klej bitumiczny.

Artykuł napisany we współpracy z Pro Izolacje – sklepem oferującym profesjonalne meteriały izolujące.

Szukasz styropianu izolującego ? Sklep Pro Izolacje poleca: Swisspor lambda white 031.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*