Jak utrzymywać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu?

Jak utrzymywać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w domu regulatorów temperatury, dzięki którym możliwa jest automatyczna obsługa różnych urządzeń grzewczych. Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwala zoptymalizować ogrzewanie pomieszczeń w taki sposób, aby nie dochodziło do ich przegrzewania i tym samym niepotrzebnego marnowania energii. Na rynku są dostępne dwa rodzaje regulatorów – termostaty ścienne oraz grzejnikowe głowice termostatyczne. Na uwagę zasługują zwłaszcza wyroby marki Z-Wave, gdyż jest to sprawdzony producent wszelkich urządzeń i modułów z zakresu automatyki domowej.

Proste rozwiązania, które ułatwią nam życie 

Utrzymanie temperatury w mieszkaniu na optymalnym poziomie jest możliwe dzięki wykorzystaniu miejscowych regulatorów. Pierwszym z nich jest termostat pokojowy, wyposażony w specjalny Z-Wave czujnik temperatury. Montuje się go zawsze na ścianie w wybranym wnętrzu. W sklepach znajdziemy nowoczesne modele analogowe i elektroniczne, które mogą sterować zarówno pracą kotła (gazowego, olejowego itd.), jak i pomp cieplnych, urządzeń elektrycznych czy ogrzewania podłogowego. Ich zastosowanie pozwala nie tylko cieszyć się komfortową temperaturą, ale także sporo zaoszczędzić na rachunkach (nawet do 30%). Można je bowiem zaprogramować tak, aby ogrzewały wnętrze tylko w konkretnym czasie (np. gdy jesteśmy w domu) lub wyłącznie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej określonego pułapu (np. 15 stopni Celsjusza).

Inne przydatne urządzenia to głowice termostatyczne, które instaluje się na zaworach grzejników. Ich zadaniem jest ograniczanie lub zwiększanie przepływu wody, w zależności od tego, czy w danym pomieszczeniu wzrasta temperatura, czy też maleje. Najnowsze głowice dają nam możliwość zaprogramowania różnych scenariuszy czasowo-temperaturowych, a także zdalnej obsługi przez internet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*