Jak latem chronić mieszkanie przed upałem i insektami?

Gdy zbliża się lato, zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób najlepiej ochronić swoje mieszkania przed złośliwymi insektami oraz nadmiernym gorącem, docierającymi do nas przez okienne szyby. Przyjrzyjmy się więc, jakie są zalety pils oraz moskitier okiennych, które ostatnio stały się popularnym sposobem na ochronę naszych okien.

Komary to problem latem

Nie pozwalające nam spokojnie przespać nocy komary to duży problem wielu polskich rodzin. Szczególnie dotyczy to osób mieszkających w miejscach o dużej wilgotności, na przykład nad jeziorem. Tam liczba insektów jest największa, ale nie oznacza to, że w miastach ich nie ma. Wręcz przeciwnie – rozwój urbanizacji sprawił, że bloki coraz częściej budowane są na terenach, gdzie komarów jest bardzo wiele.

W takim wypadku niezbędne jest zaopatrzenie się w moskitiery. Skutecznie ochronią one nasze mieszkanie przed złośliwymi insektami i zapewnią udany sen. Nie są drogie, ani trudne w montażu. Zawsze możemy poprosić o pomoc fachowców, a raz zamontowane moskitiery zagwarantują nam spokój przez długie lata. Na https://rolety24.net/moskitiery-okienne można znaleźć je w różnych wariantach.

Plisy to ochrona przed słońcem

W gorące dni nie tylko komary stanowią duży problem. Jest nim także słońce, które nie dość, że mocno nagrzewa mieszkanie, to jeszcze utrudnia pracę np. przed komputerem. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku sprawdzą się plisy, czyli specjalne rolety okienne. Możemy zasłonić nimi dowolną powierzchnie okna – podobnie jak moskitiery, są łatwe w montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 4 =